Aprūpes etiķešu projekts

 

MĒS VĒLAMIES LAUZT ESOŠOS PARADUMUS 

Kāpēc? Mēs izmetam 90% drēbju vēl ilgi, pirms tas būtu nepieciešams, un neatlaidīgi turpinām izmantot novecojušas aprūpes instrukcijas no 20.gadsimta 50. gadiem. Nepieciešamas izmaiņas

APĢĒRBA KOPŠANAS ETIĶEŠU PROJEKTS

Apģērba kopšanas etiķešu projekts ir veids kā mēs — ierīču veidotāji, dizaineri un ražotāji iedvesmojam, izglītojam un atjauninām savas apģērba aprūpes metodes. Mums jāpārstāj marķēt smalkos audumus ar „Tikai ķīmiskai tīrīšanai”, jāaizmirst par mazgāšanu augstā temperatūrā un jābeidz baidīties no veļas mašīnu un žāvētāju izmantošanas vilnas izstrādājumiem. Nereti pašas aprūpes etiķetes, kas ir paredzētas mūsu informēšanai, bieži rada vēl lielāku apjukumu.

NEPĀRMAZGĀJIET

Mēs radījām apvērsumu ar apģērba kopšanas etiķešu projektu. Sākumā mēs izlaidām pilnīgi jaunu aprūpes etiķeti „Nepārmazgājiet” kopā ar ekskluzīvu dizaineru tērpu kolekciju, pievienojot laboratorijā pārbaudītus aprūpes ieteikumus un mūsdienīgu audumu aprūpes ceļvedi. Pievienojieties mums, un mēs mainīsim modes nākotni kopā — pamazām, pa vienai etiķetei.


APĢĒRBA KOPŠANAS ETIĶEŠU APSTRĪDĒŠANA

Mēs sadarbojamies ar daudziem jauniem dizaineriem un apģērbu ražotājiem, kuri atbalsta mūsu aizraušanos ar inovācijām modes nozarē. Mēs esam kopīgi apstrīdējuši daudzas aprūpes etiķetes, testējot dizaineru tērpus ar mūsdienīgu veļas mazgāšanas aprīkojumu savā izpētes un izstrādes laboratorijā.

džinsu attēls

30 GRĀDI

Lielākā daļa no mums nezina, ka temperatūras marķējumos ir parādīta nevis ieteicamā, bet maksimālā mazgāšanas temperatūra. Mazgāšana zemākā temperatūrā pagarina apģērbu kalpošanas laiku, ļaujot tiem ilgāk justies jauniem un svaigiem. Zemāka temperatūra ir labvēlīgāka arī elektrības rēķinam — piemēram, pārejot no 40 uz 30 grādiem, var ietaupīt līdz 60% no enerģijas patēriņa.

Kāpēc ir labāk mazgāt zemākā temperatūrā un citi ieteikumi

Vai zinājāt?

Veļas mazgāšanas vidējā temperatūra Eiropā ir 41 °C

Ja apģērbS tiek mazgātS mazāk un zemākā temperatūrā, tAS kalpos ilgāk.

Hans Atess

Londona (AK)

Dorianes van Overēmas radītie apģērbi

TIKAI ĶĪMISKĀ TĪRĪŠANA

Norāde "Tikai ķīmiskā tīrīšana" tiek pievienota vissmalkākajiem audumiem un apģērbiem. Kaut arī tā, iespējams, var iztīrīt apģērbu, šis ķīmiski smagais process smagi ietekmē gan apģērbus, gan apkārtējo vidi. Kā liecina statistika - viens no trim pircējiem problēmu dēļ izvairās iegādāties apģērbus ar marķējumu "Tikai ķīmiskā tīrīšana". Tomēr, pateicoties mazgāšanas tehnoloģijas un veļas mazgāšanas līdzekļu inovācijām, tagad saudzīgākus mazgāšanas ciklus, zemāku temperatūru un žāvēšanas iestatījumus var izmantot pat dažu tikai ķīmiski tīrāmo apģērbu mazgāšanai mašīnā, tos nesabojājot.

Tomēr dažus apģērbus kāda iemesla dēļ var tīrīt tikai ķīmiski. Tiem ir detaļas vai materiāli, kas, mazgājot mājās, var mainīt krāsu vai formu. Par laimi, ķimikālijas nav jūsu vienīgā opcija, jo daudzas ķīmiskās tīrītavas ir sākušas izmantot „zaļākas metodes”, piemēram, slapjo tīrīšanu un oglekļa dioksīda šķīdinātājus. Tāpēc, ja nākas apmeklēt ķīmisko tīrītavu, noteikti izvēlieties tādu, kas ir draudzīga apkārtējai videi.

Kā zināt, kurus tikai ķīmiskajai tīrīšanai paredzētos apģērbus var mazgāt mājās, un citi ieteikumi

spuldzes ikona
Vai zinājāt?

55 % ik pa laikam izmanto ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumus, bet tikai puse no viņiem ir apmierināti

Daudzus tikai ķīmiskai tīrīšanai paredzētus apģērbus, var mazgāt VEĻAS mašīnā zemākā temperatūrā.

Doriane van Overēma

Brisele (Beļģija)

Tima Labendas izgatavotās drēbes

NEŽĀVĒT VEĻAS ŽĀVĒTĀJĀ

Šī aprūpes etiķete bieži tiek uzskatīta par obligātu instrukciju, kas liek drēbes žāvēt dabīgā veidā. Kaut arī dažiem apģērbiem tas nepieciešams, daudzi sensitīvi materiāli, piemēram, virsdrēbes un ūdeni atvairoši materiāli, kalpo ilgāk, ja tiek žāvēti pareizajā ciklā. Izmantojot vismodernākās tehnoloģijas, jūs varat žāvēt pat tādus smalkus audumus kā zīdu un vilnu. Meklējiet žāvētājus ar Woolmark sertifikāta atzīmi, kuros var droši žāvēt pat vissmalkākos apģērbus.

Ko apsvērt, žāvējot veļas tvertnē, un citi ieteikumi

spuldzes ikona
Vai zinājāt?

70 % cilvēku savus apģērba kopšanas paradumus pārmanto no vecākiem

Domāju, ka veļas ŽĀVĒTĀJĀ var žāvēt visu, ja tikai ir īstā programma.

Tims Labenda

Berlīne, Vācija

Klāras Martinas izgatavotās drēbes

MAZGĀŠANA TIKAI AR ROKĀM

Daudzi uzskata, ka mazgāšana ar rokām ir saudzīgākais veids smalku apģērbu tīrīšanai. To mums ir mācījuši vecāki, un tādi ir aprūpes etiķetes norādījumi. Tomēr ar mūsdienu ierīcēm situācija mainās.

Mazgājot ar rokām, tiek tērēts laiks un ūdens, kā arī var tikt noslogotas auduma šķiedras,  beržot vienu apģērba daļu pret otru, jūs parasti nerīkojaties īpaši saudzīgi. Tā vietā izvēlieties saudzīgu veļas mazgājamās mašīnas ciklu ar zemāku mazgāšanas temperatūru un paveiciet darbu, nekaitējot apģērbam. 75% cilvēku apģērbu mazgā ar rokām, tomēr tikai ceturtdaļa ir apmierināta ar rezultātu.

Kā mazgāšana mašīnā var būt saudzīgāka nekā ar rokām un citi ieteikumi

spuldzes ikona
Vai zinājāt?

Pagarinot apģērba kalpošanas laiku par deviņiem mēnešiem, tiek samazināta ietekme uz oglekli, atkritumiem un ūdeni par 20–30%

Adītus vilnas izstrādājumus var nemazgāt ar rokām, bet saudzīgā mazgāšanas ciklā.

Klēra Martina

Londona (AK)


APĢĒRBA KOPŠANAS ETIĶEŠU PROJEKTS

Pārlūkojiet satriecošu tērpu kolekciju no 16 dizaineru darinājumiem. Tie visi ir mazgāti, izmantojot AEG mūsdienīgos apģērba kopšanas ieteikumus, kas izstrādāti pēc mūsu testiem izpētes un izstrādes laboratorijā. Šie skaistie tērpi ir pelnījuši pareizas rūpes.

Lejupielādējiet rokasgrāmatu

Lai gūtu papildinformāciju un iedvesmu no visiem iesaistītajiem dizaineriem, lejupielādējiet mūsu aprūpes etiķešu projekta rokasgrāmatu.

Lejupielādējiet rokasgrāmatu


MŪSDIENĪGS APĢĒRBA KOPŠANAS CEĻVEDIS

Daudzi joprojām turpina izmantot novecojušas pagājušā gadsimta 50. gadu aprūpes instrukcijas. Mūsu AEG izpētes un izstrādes laboratorijā ir izstrādāts mūsdienīgas apģērba kopšanas ceļvedis.

 • Mazgāšana tikai ar rokām

  Mazgājot apģērbu ar rokām un beržot vienu tā daļu pret otru, jūs parasti nerīkojaties īpaši saudzīgi. Vairumam apģērbu, kas paredzēti tikai mazgāšanai ar rokām, nāks par labu mazgāšana mūsu mūsdienīgas mašīnas saudzīgajā ciklā, salīdzinot ar mazgāšanu ar rokām pēc vecās skolas metodēm, kas noslogo šķiedras.

 • 30 grādi

  Tas, ka, mazgājot augstākā temperatūrā, var iegūt tīrākas drēbes, vairs nav gluži taisnība. Mazgāšana zemākā temperatūrā ļauj ietaupīt daudz enerģijas un samazina slodzi, kurām pakļautas drēbes, gādājot, lai tās kalpotu ilgāk.

 • Gludināšana

  Smalkiem audumiem, piemēram, zīdam, vai apģērbiem ar tādiem elementiem kā pogas un rāvējslēdzēji, bieži vienkāršāk un saudzīgāk būtu izmantot tvaika programmu nevis gludekli. Ja šāda veida apģērbiem izmantojat gludekli, nekādā gadījumā nespiediet to uz detaļām un izmantojiet aprūpes etiķetē ieteikto iestatījumu.

 • Bez žāvēšanas

  Ja mašīna tiek pārpildīta, drēbes var viegli satīties, savukārt nepietiekamas ielādes gadījumā tiek veltīgi tērēta enerģija, tātad arī nauda. Turklāt labāk būtu izmantot automātiskās programmas nekā ciklus ar laika ierobežojumu, jo mašīna var novērst saraušanos, sajūtot auduma ideālo mitruma līmeni.

 • Tikai ķīmiskā tīrīšana

  Pateicoties mazgāšanas tehnoloģijas un veļas mazgāšanas līdzekļu sasniegumiem, tagad var izmantot saudzīgākus mazgāšanas ciklus, zemāku temperatūru un žāvēšanas iestatījumus pat dažu tikai ķīmiski tīrāmo apģērbu mazgāšanai mašīnā, tos nesabojājot.

 • Nepārmazgājiet

  Lai uzsvērtu, cik svarīgi ir divreiz padomāt pirms drēbju ievietošanas veļas mazgājamā mašīnā, mēs izlaižam pilnīgi jaunu aprūpes etiķeti — nepārmazgājiet. Kopā ar šo AEG ir izstrādājis risinājumus, lai samazinātu tik biežas mazgāšanas nepieciešamību.

  Aprūpes etiķešu izpēte — BUJ un ieteikumi


APĢĒRBA KOPŠANAS ETIĶEŠU PROJEKTA PARTNERI

Mēs nevaram to paveikt vienatnē. Mūsu partneri ir liela daļa no Apģērba kopšanas etiķešu projekta. Vai esat moderns zīmols, kas vēlas iesaistīties Apģērba kopšanas etiķešu projektā? Mēs bez maksas izsniedzam 20 000 etiķetes „Nepārmazgājiet”, jo kopā varam panākt reālas izmaiņas. Klikšķiniet šeit!

 • THE WOOLMARK COMPANY

  The Woolmark Company ir globāla autoritāte vilnas jautājumos. Woolmark logo ir viens no pasaulē atzītākajiem un cienītākajiem zīmoliem, kas nodrošina pārliecību par augstāko kvalitāti un simbolizē izcilību un inovācijas no saimniecības līdz gatavajam produktam. The Woolmark Company ir filiāle bezpeļņas uzņēmumam Australian Wool Innovation, kas veic izpētes, attīstības un mārketinga darbības, kā arī nodrošina Austrālijas vilnas piegādes ķēdi visā pasaulē apmēram 55 000 vilnas audzētāju, kuri palīdz finansēt uzņēmumu.

  Apmeklējiet tīmekļa vietni

 • FASHION REVOLUTION

  Fashion Revolution ir globāla bezpeļņas organizācija, kas reizi gadā rīko kampaņu, uzlabojot sabiedrības zināšanas par „modes patiesajām izmaksām”, parādot pasaulei izmaiņu iespējamību un suminot visus, kuri iesaistās ilgtspējīgas nākotnes veidošanā. Fashion Revolution sāka darbu, galvenokārt koncentrējoties uz ražošanas posmu, bet tagad ir sākusi pievērst uzmanību apģērba kopšanai un ilgnoturīgāka domāšanas veida iespējām.

  Apmeklējiet tīmekļa vietni

 • NOT JUST A LABEL

  NOT JUST A LABEL (NJAL) ir pasaules vadošā dizaineru platforma mūsdienu modes pionieru demonstrēšanai un atbalstīšanai. NJAL mudina dizainerus veidot modi, kas ir ilgnoturīga, kā arī atbalsta vietējās kopienas un dizaineru meistarību. NJAL ir revolucionāra pieeja modes industrijai ārpus politikas un esošajām sistēmām, kas ir kaitīgas tās dizaineru izaugsmei un integritātei.

  Apmeklējiet tīmekļa vietni

ELECTROLUX

Electrolux ir globāls līderis tādu sadzīves ierīču jomā, kuru pamatā ir dziļi ieskati par patērētājiem un kas izstrādātas ciešā sadarbībā ar profesionāliem lietotājiem. Electrolux piedāvā pārdomāti izstrādātus un inovatīvus risinājumus mājsaimniecībām un uzņēmumiem ar tādiem produktiem kā ledusskapji, trauku mazgājamās mašīnas, mazā sadzīves tehnika u.c. Electrolux ir saņēmis 2017. gada zelta klases balvu RobecoSAM ilgtspējas gadagrāmatā — ikgadējā ilgtspējas snieguma vērtējumā pasaules lielāko uzņēmumu vidū.

Apmeklējiet tīmekļa vietni