Iegādes ceļvedis

Atrodiet sev piemērotu plīts virsmu

VEIDS

Indukcija — optimāli izmantojiet savas ēst gatavošanas prasmes. Indukcijas plītis ātri uzkarst un īpaši ātri reaģē, tādēļ jūs varat pārliecinoši izmantot gatavošanas metodes, kurās ļoti svarīga ir precīza temperatūra. Ja nepieciešama vēl lielāka daudzveidība, iespējams izvēlēties indukcijas plīti ar pielāgojamām gatavošanas zonām. Indukcijas plīts virsma ap katliem paliek vēsa, tāpēc tā ir droša.

Gāzes plīts — populāra izvēle gan mājas pavāru, gan šefpavāru vidū, jo gāzes plīts atklātā liesma ir skaidri saredzams karstums. Gāzes plīts ir viegli vadāma un uz tās iespējams gatavot ar visu veidu pannām un katliem. Mūsu jaunās paaudzes ātri reaģējošie degļi ļauj gatavot par 20 % ātrāk nekā ar standarta gāzes degļiem.

Elektriskā plīts —ar sildīšanas sistēmu, kas ir paslēpta zem izturīgas keramiskā stikla virsmas, elektriskās plītis ir gludas un vienkārši tīrāmas. Elektriskās plītis darbojas ar visu veidu pannām un katliem un piedāvā dažādu izmēru gatavošanas zonas.

TELPA

Izvēlieties plīts virsmu atkarībā no pieejamās vietas.

30–36 cm — šādām plītīm ir 1 vai 2 gatavošanas zonas, un tās ir ideāli piemērotas kompaktām telpām un mazākām virtuvēm.
60 cm — vispopulārākais plīts izmērs, kas ir piemērots vairumam mājsaimniecību un piedāvā 3 vai 4 gatavošanas zonas.
70, 75, 80 vai 90 cm — ideāli piemērotas lielākai ģimenei vai centīgam mājas pavāram, jo ietver līdz 6 gatavošanas zonām. Šī izmēra plītis var piedāvāt arī pielāgojamas gatavošanas zonas.

Neaizmirstiet: mūsu plīts virsmu novietošanai nepieciešamais darba virsmas dziļums ir vismaz 25–30 mm.

ĒDIENA GATAVOŠANA

Pirms plīts izvēles apdomājiet, kā jūs gatavojat ēdienu. Minēsim dažus piemērus.

Ātrās receptes (makaronu ēdieni, cepšana maisot utt.) — iesakām izvēlēties plīti, kas ātri sakarst. Izvēlieties indukcijas plītis ar pastiprinātu jaudu, lai paātrinātu gatavošanu. Dažām gāzes plītīm ir arī jaudīga wok zona, kas ir lieliski piemērota ātri maisāmu un ceptu ēdienu pagatavošanai visai ģimenei.

Progresīvās metodes (kausēšana, ūdens pelde, tvaicēšana) — indukcijas plīts nodrošinās precīzu temperatūras vadību, lai jūs pārliecinoši varētu izmantot progresīvās gatavošanas metodes. Ar indukciju pāreja no vēsa uz karstu un atpakaļ ir tūlītēja.

Lielas maltītes (sautējumi, zupas)  gāzes un elektriskās plītis piedāvā elastību ar plašu degļa izmēru klāstu un paplašināmām zonām lielākiem katliem un pannām. Indukcijas plītis ar pielāgojamām zonām ļauj divas atsevišķas zonas apvienot vienā lielākā.

TĪRĪŠANA

Indukcijas plītis — mūsu indukcijas tehnoloģija silda tikai traukus un tajos ievietoto maltīti. Virsma ap traukiem paliek vēsa. Ēdiens nepiedeg un, pateicoties līdzenajai indukcijas plīts virsmai, netīrumiem nav kur paslēpties.

Gāzes plītis — gāzes plītis ar stikla keramikas virsmu ir vieglāk tīrāmas nekā no nerūsējošā tērauda izgatavotās. Ja gatavošanas laikā ēdiens pārlijis pāti katliņa malai, to iespējams viegli noslaucīt, neraizējoties par skrāpējumu un traipu rašanos uz plīts.

Elektriskās plītis — elektriskās plīts gludo keramisko virsmu iespējams viegli uzturēt tīru un bez traipiem.

DROŠĪBA

Indukcijas plīts — indukcija karsē tikai traukus un tajos esošo pārtiku, bet neko citu, tāpēc apkārtējā virsma paliek vēsa un tai var droši pieskarties. Vadības paneli var arī bloķēt, lai nepieļautu nejaušu karsēšanu.

Gāzes plīts — iespēja vienkārši redzēt liesmu, lai gatavošana būtu droša. Ik reizi, kad liesma nodziest, gāzes padeve tiek izslēgta automātiski.

Elektriskā plīts — bērnu drošības slēdzis gādā, lai plīti nevarētu ieslēgt nejauši. Turklāt atlikušā karstuma indikators norāda, kad plīts ir vēsa un droša, lai tai pieskartos.

IZVĒLIETIES SAVU IERĪCI 

Lai kādi būtu jūsu gatavošanas paradumi, starp AEG piedāvātajiem produktiem atradīsiet tieši jums piemērotu ierīci.