Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes. Turpinot izmantot šo mājas lapu, nemainot sava tīmekļa pārlūka sīkdatņu iestatījumus, jūs piekrītat, ka mēs izmantojam sīkdatnes.

Lai uzzinātu vairāk, iepazīstieties ar mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumiem.

AEG mantojums


AEG Filozofija

Šobrīd tas var likties neticami, taču bija laiks, kad mākslinieciskā vērtība un estētiskā izjūta rūpnieciskajā ražošanā lielākoties tika uzskatīta par nenozīmīgu. Starp formu un funkcionalitāti valdīja maz harmonijas, kad runa bija par masveidā ražotām precēm. Taču tā tas bija līdz brīdim, kad 1907. gadā uzņēmumā AEG darbā par māksliniecisko konsultantu tika pieņemts vīziju arhitekts no Vācijas.

Profesors Bērenss bija renesanses laika pārstāvis šī vārda tiešajā nozīmē. Viņš viegli orientējās vairākās jomās - glezniecībā, grafiskajā dizainā, arhitektūrā un mēbeļu dizainā. Sākot strādāt AEG, viņš ieviesa vienkāršu, taču jaudīgu dizaina filozofiju, kas kļuva par mūsu uzņēmuma un tā ražojumu nezūdošu pazīmi.

Katra mūsu jaunā ražojuma dizaina izstrāde tiek balstīta uz senas vēstures fona un pieredzes.

1907. gadā Pēteris Bērenss publicēja "Art in Technology", kā pamatā radās princips "perfekts formā un funkcijā". Viņš tika uzaicināts strādāt uzņēmumā AEG, lai kļūtu par pirmo rūpniecisko dizaineru pasaulē, un tādi slaveni modelētāji kā Mīss van der Roe un Lekorbizjē strādāja pie viņa.

Bērenss gan sadarbojās, gan bija iedvesmas avots dažiem no spilgtākajiem modernisma pārstāvjiem, tajā skaitā Bauhaus skolas dibinātājam Valteram Gropiusam. Pēc 1914. gada arī dizaineri Vilhelms Kreiss un Hanss Krebss ieņēma mājas konsultantu amatu uzņēmumā AEG Bērensa vadībā.

1953. gadā Pēteris Zībers atvēra pirmo AEG iekšējā dizaina biroju Frankfurtē. Vēlāk viņa darbu pārņēma Eberhards Fukss un Hanss Verners Frīlanders, kuri veiksmīgi turpināja saglabāt AEG dizaina kvalitāti.

Šobrīd mums visapkārt ir spēcīgi, viegli atpazīstami zīmoli. Agrāk tā nebija.

Pateicoties Bērensa kreativitātei, pirmoreiz tika ieviesta "korporatīvās identitātes" koncepcija. Produktu dizains bija tikai sākums. Bērenss un viņa dizaina pieeja iekļautos visā mūsu korporatīvajā kultūrā. Strādājot AEG, viņš bija pirmā persona, kura veidoja logotipus, reklāmas materiālus un uzņēmuma publikācijas saskanīgā, vienotā dizainā. Viņš izplānoja rūpnīcas, kas tika pielāgotas individuālajām uzņēmuma AEG un tā darbinieku prasībām, kā arī izveidoja ne tikai uzņēmuma logotipu, bet arī visu korporatīvo identitāti, tajā skaitā neskaitāmās reklāmas kampaņas. Tādējādi korporatīvais dizains kļuva par rūpniecības uzņēmuma un tā zīmolu filozofijas pamatelementu.

Paradigmas maiņa, ko Bērenss izraisīja uzņēmumā AEG, un vācu rūpnieciskā dizaina koncepcija kopumā balstījās uz vēlmi izstrādāt sadzīves tehniku, kurā būtu apvienota gan objekta estētika, gan tā īpašā funkcija. Viņš mainīja funkcionālo objektu formu, kas joprojām manāma mūsdienās – inovatīvajās koncepcijās, ko izstrādā labākie uzņēmuma AEG dizaineri.

Mēs konstruējam 21. gadsimta sadzīves tehniku, smeļoties iedvesmu no izcilās personības Vācijas vēsturē un uzņēmumā AEG: Pētera Bērensa, rūpnieciskā dizaina pamatlicēja un mūsdienu AEG dizaina komandas garīgā iedvesmotāja.

Profesors Pēteris Bērenss
1868-1940

Bērens bija ne tikai vācu rūpnieciskā dizaina pamatlicējs – viņš bija arī korporatīvās identitātes dibinātājs.


Pēteris Bērenss

2009


Mums aiz muguras ir jau vairāk kā 100 iedvesmas gadu. Un mūs gaida vēl 100!


Pēteris Bērenss

1958

Pirmās pilnībā automatizētās veļas mazgājamās mašīnas LAVAMAT radīšana.

Pēteris Bērenss

1976

AEG ievieš tirgū pirmo pilnībā elektronisko cepeškrāsni.

Pēteris Bērenss

1994

Lai arī AEG izmantoja LCD tehnoloģiju jau 1970. gadā, tās bija mūsu pirmās āra lietojumprogrammas LCD informācijas sistēmām, kas tika izmantotas dzelzceļa stacijās, lidostās un autobusos.

Sazinieties ar mums

Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu ražojumiem vai AEG zīmolu, droši sazinieties ar mums. Klikšķiniet zemāk, lai uzzinātu kontaktinformāciju.

Doties tagad

Apkope un palīdzība

Vai jums nepieciešama palīdzība? Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet šeit.

Doties tagad

Esat gatavs personiski iepazīties ar AEG?

Galvenā pārvalde:

AB Electrolux
S:t Göransgatan 143
SE-105 45 Stockholm, Zviedrija

Apmeklējiet AEG mājas lapu
Atrodiet sev piemērotāko AEG ierīci
/Global/DummyContent/Images/teaserListPic1.jpg

Funkcijas, kas būs jums noderīgas.
Jūsu pilnīgais AEG risinājums.

Atrodiet sev piemērotāko AEG ierīci
Pēdējie skatītie produkti ()
 
 
Aizvērt
 

Izvēlieties, kur jūs vēlaties to koplietot

Aizvērt